Naprawa smartfona w pięciu krokach

A więc stało się, jeden z twoich najbliższych przyjaciół, czyli smartfon, uległ awarii. Na szczęście można go jeszcze naprawić. W tym artykule, bazując na radach Pana Krzysztofa Gołębiewskiego z hurtowni KG-GSM, ukazujemy rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem naprawy smartfona lub tabletu.

  1. Naprawa na własne ryzyko

Przed dokonaniem jakiejkolwiek naprawy musisz zrozumieć, że robisz to na własne ryzyko. W najbardziej pesymistycznym scenariuszu możesz nie dać rady naprawić smartfona, a nawet popsuć go jeszcze bardziej. Z drugiej strony co masz do stracenia? Skoro twój telefon i tak jest już uszkodzony. Pamiętaj jednak, że jeśli uszkodzenie jest objęte gwarancją, po prostu oddaj ją do producenta. Wtedy ryzyko jest zerowe, a naprawa pewna.  .

  1. Uzyskaj części zamienne

W Smartfonie popsuć może się wiele rzeczy np. głośnik. Na szczęście przez Internet można zamówić praktycznie każdą część zamienną do telefonu i to w niskiej cenie! Nawet jeśli nie możesz odnaleźć pojedynczego elementu, możesz znaleźć cały telefon, który jest sprzedawany na części. To trochę tak jak z kupnem używanych części do starszego samochodu.

  1. Uzyskaj właściwe narzędzia

Jeżeli masz część zamienną i chcesz samodzielni naprawić swój smartfon, będziesz potrzebował jeszcze podstawowego sprzętu np. śrubokręta do rozkręcenia telefonu i dotarcia do uszkodzonej części. Najlepiej posiadać cały zestaw małych śrubokrętów, nigdy nie wiadomo bowiem jaką śrubkę znajdziemy wewnątrz telefonu.

  1. Prawidłowo przygotuj przestrzeń roboczą

Okej, masz wszystkie części i potrzebne narzędzia i kładziesz telefon na zabałaganionym biurku. Następnie przystępujesz do pracy. To błąd, posprzątanie miejsca pracy jest kluczowe dla pomyślnej naprawy. W czasie rozkręcania może Ci przecież np. wypaść śrubka, którą w bałaganie będzie bardzo trudno zlokalizować. Jak pewnie sam zauważyłeś, niewiele rzeczy jest bardziej frustrujące niż chodzenie po podłodze, szukając zagubionej śrubki.

Usuń także wszelkie ciecze, które mogą się rozlać lub przedmioty, które mogą spaść na urządzenie. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca do pracy, aby dokładnie wyłożyć wszystkie części. W ten sposób stworzysz bezpieczne miejsce.

  1. Pracuj spokojnie i dokładnie

W Internecie znajdziesz pełno poradników np. jak wymienić głośnik w danym modelu telefonu, warto się posiłkować taką pomocą. Dobrze jest także robić zdjęcia w czasie rozkręcania telefonu, żeby po tym bezproblemowo go skręcić. Kiedy będziesz działał w pośpiechu, może się zdarzyć, że skutecznie wymienisz uszkodzoną część, ale nie będziesz w stanie prawidłowo skręcić telefonu.

Dodano dnia: